هیئت داوران و انتخاب آثار نهمین نمایشگاه

قباد شیوا (متولد ۱۳۱۹ – همدان) دانش‌آموخته رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه “پِرات” شهر نیویورک در است . تأسیس بخش گرافیک در صدا و سیمای ایران در سال ۱۳۴۷، راه‌اندازی بخش گرافیک انتشارات سروش در سال ۱۳۵۰ ، آموزش در دانشکده‌ها و موسسات فرهنگی و هنری و ایده شکل گیری و برنامه ‌ریزی اولین دوسالانه پوستر تهران از دیگر فعالیت‌های اوست. آثار شیوا را در زمینه های نقاشی، عکاسی و به‌ ویژه طراحی گرافیک در نمایشگاه‌های مختلف ملی و بین‌المللی به نمایش درآمده و در کتب و نشریات معتبر جهانی نظیر Novoum، Modern Publicity ، Graphic Poster ، Design ، Project ، Modern Publicity نیز چاپ و منتشر شده ‌است. انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک (AGI) وی را به عنوان یکی از ۱۲ طراح گرافیک برتر جهان برگزیده . استاد شیوا یکی از اعضای هیئت داوران و انتخاب آثار پنجمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری اسماء الحسنی بوده است .

ابراهیم حقیقی (متولد ۱۳۲۸- تهران) طراح گرافیک و فارغ التحصیل معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و از اعضای انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، انجمن تصویرگران کتاب کودک و انجمن فیلمسازان مستند ایران و دبیر هشتمین دو سالانه پوستر تهران بوده است است . او فعالیت حرفه ای خود را در رشته گرافیک از سال ۱۳۴۸ آغاز کرد و تا کنون طراح کتب و مجلات گوناگون و مدیر هنری بسیاری از جشنواره های ملی بوده ‌است. طراحی صحنه ‌ و ساخت تیتراژ فیلم نیز بخش دیگری از کارنامه فعالیت اوست . حقیقی در رشته طراحی گرافیک دانشگاه های تهران ، فارابی ، هنر ، مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دانشگاه آزاد سابقۀ تدریس دارد و در زمینه های فیلم ،آنونس ،گرافیک و عکس جوایز متعددی کسب کرده و آثارش در نمایشگاه های داخلی و خارجی به نمایش در آمده اند.

دکتر عبدالمجید حسینی راد (متولد ۱۳۳۸- بهبهان) فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دارای دکترای هنرهای تجسمی از دانشگاه رِن فرانسه در سال ۱۳۷۵ می باشد. وی تاکنون در هیات انتخاب و داوری نمایشگاه های گوناگون تجسمی حضور داشته و عضو شورای سیاستگذاری بسیاری از رخدادهای علمی هنری ، در سطح ملی و بین المللی بوده است که از میان آنها می توان به نمایشگاه طراحی تهران (۱۳۷۹) ، نمایشگاه نگاه معنوی (۱۳۸۲) ، نمایشگاه هنر مفهومی ایران ، هنر جدید در سال های۱۳۸۰ تا ۸۲ در موزه هنرهای معاصرتهران اشاره کرد . سردبیری نشریه هنرهای تجسمی (حوزه هنری) سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶ و عضویت در هیأت تحریریه مجله علمی پژوهشی هنرهای زیبا و دبیری همایش های علمی و همچنین دبیر بخش مقالات علمی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ بخش های دیگری از فعالیت های این پژوهشگر و منتقد هنری است . دکتر حسینی راد اکنون دانشیار دانشکده هنرهای تجسمی- پردیس هنرهای زیبا- دانشگاه تهران است .

سید علی‌میرفتاح (متولد۱۳۴۶ – شهرری) در سال ۱۳۶۷ برای تحصیل در رشته نقاشی وارد مجتمع دانشگاهی هنر شد ، اما خیلی زود آکادمی را ترک کرد و جذب کار گرافیک و فعالیت‌های مطبوعاتی شد ؛ و در کنار نوشتن، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک و تصویرسازی و… را به شکل حرفه‌ای تجربه کرد. نقد هنر معاصر همواره یکی از گرایش‌های جدی میرفتاح در نوشتن بوده است . درکارنامه بیست و پنج ساله او می‌توان به سردبیری فصلنامه سوره، هفته‌نامه مهر، ابرار هفتگی، ماهنامه تازه، روزنامه روزگار، هفته‌نامه نگاه پنجشنبه و… اشاره کرد. ضمن اینکه او به عنوان نویسنده ثابت با نشریاتی مثل هنر معاصر، روزنامه شرق، روزنامه اعتماد، روزنامه جام‌جم و برخی از نشریات موسسه همشهری همکاری داشته است. او داور چندین جشنواره از جمله نمایشگاه سالانه حروف نگاری اسماء الحسنی در دوره های گذشته بوده است .

سید حسن موسی زاده (متولد۱۳۵۱– قم) /فارغ التحصیل رشته گرافیک ازدانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۶ است. او تاکنون مدیر هنری و طراح گرافیک نشریات گوناگونی بوده که از میان آنها می توان به دوماهنامه تخصصی بین المللی کیهان کاریکاتور اشاره کرد . بعلاوه مدیریت هنری ششمین ، هشتمین و نهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم مستندایران و همچنین ششمین جشنواره سوگواره پوسترهای عاشورایی و طراحی پوستر بسیاری از رویدادهای مهم و معتبر فرهنگی هنری کشور را در کارنامه خود دارد . موسی زاده تا کنون عضو هیئت انتخاب و داوری نمایشگاه های گوناگونی بوده است ؛ از جملۀ آنها می توان به عضویت در هیئت داوران چهارمین و پنجمین جشنواره تجسمی هنرجوان (بخش پوستر) و هیئت داوران سومین سوگواره پوسترهای عاشورایی و همچنین جشنواره پرتوحسن و نخستین جشنواره هنری قاب امن و همچنین هیئت داوران سومین نمایشگاه تایپوگرافی اسماالحسنی در سال ۱۳۷۶ اشاره کرد.