برگزیدگان شانزدهمین دوره نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء الحسنی معرفی شدند

برگزیدگان شانزدهمین دوره نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء الحسنی معرفی شدند

شانزدهمین دوره نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء الحسنی از ششم اردیبهشت سال جاری (1399) همزمان با شروع ماه مبارک رمضان و با سازماندهی پایگاه اینترنتی طراحان مستقل ایران «تودی پوسترز» برگزار شد.
بر اساس برنامه ریزی قبلی مقرر بود همچون همۀ سالهای گذشته این رویداد هنری با همکاری خانه هنرمندان ایران در دو گالری ممیز و زمستان برگزار شود لکن به دلیل شرایط موجود و پیشگیری از شیوع بیماری کروناویروس و رعایت فاصله گذاری اجتماعی آثار این دوره فقط در فضای مجازی (صفحه اینستاگرام نمایشگاه) به نمایش درآمد و منتشر شد. لذا مراسم افتتاحیه و اعلام برگزیدگان و اهداء جوایز که طبق اعلام قبلی قرار بود در تالار جلیل شهناز برگزار شود لغو گردید و اسامی برگزیدگان از طریق رسانه های خبری اطلاع رسانی شده است.
مجموع پوسترهای رسیده به شانزدهمین دوره نمایشگاه سالانه حروف نگاری اسماء الحسنی توسط هیئت داوران مورد ارزیابی و بحث و بررسی قرار گرفت و از میان آنها 44 اثر انتخاب و به نمایشگاه راه یافت. این آثار در ایام ماه مبارک رمضان بر روی صفحۀ اینستاگرام نمایشگاه منتشر شد و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت . جلسه هیئت انتخاب نهایی آثار و داوری با حضور آقایان سید حسن موسی زاده ، سید حمید شریفی آل هاشم و استاد کوروش پارسانژاد برگزار و نفرات برگزیده این دوره به شرح زیر انتخاب شدند :
• برگزیده نفر اول : مازیار علی یاری برای مجموعه آثار ارائه شده در این دوره از نمایشگاه برنده مبلغ پنجاه میلیون ریال و دیپلم افتخار
• برگزیده نفر دوم : محمد جواد پژوهنده برای پوستر ” الله” برنده مبلغ سی میلیون ریال و دیپلم افتخار
• برگزیده نفر سوم : محمد رضا قلی پور برای پوستر ” النور” برنده مبلغ بیست میلیون ریال و دیپلم افتخار
همچنین هیئت داوران ۵ تقدیرنامه و مبلغ پنجاه میلیون ریال را به پنج طراح برگزیده نمایشگاه (هر هنرمند ده میلیون ریال) به منظورتشویق استعدادهای نو اهدا می نماید که اسامی آنها به شرح ذیل است:
• خانم فروغ خمیسی برای پوستر” الله”
• امیرحسین عبادیان دهکردی برای پوستر” لا اله الا الله”
• وحید یعقوبلو برای مجموعه آثار ارائه شده
• محمودبازدار برای مجموعه آثار ارائه شده
و حسام الدین باقریان برای پوستر ” الله”