مراسم افتتاحیه و بیانیه هیئت داوران

مراسم افتتاحیه و بیانیه هیئت داوران

مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه سالانۀ حروف نگاری پوستر اسماء الحسنی در اولین روز از ماه مبارک رمضان 8 تیرماه در تالار استاد شهناز در خانه ی هنرمندان ایران برگزار و پس از سخنرانی دکتر حبیب الله آیت اللهی عضو پیوسته فرهنگستان هنر و از چهره های ماندگار هنر معاصر ایران ، بیانیه هیئت داوران قرائت و فهرست برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

جایزه نفر اول (مبلغ 30میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار به آقای رضا اسعدی مهربانی تعلق گرفت. جایزه نفر دوم (مبلغ 20میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار به خانم سپیده قنبری اهدا شد وجایزه نفر سوم (مبلغ 10میلیون ریال) به همراه دیپلم افتخار نیز به آقای احمد عزیز پور تعلق گرفت.بعلاوه از پنج نفر طراحان شرکت کننده در نمایشگاه نیز تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر به هر یک از آنها اهداء شد:

آقای باقر جعفری / جواد جاذبی / سید مهدی موسوی / شهرام دلدار / مرتضی رحمتی

متن بیانیه هیئت داوران به شرح زیر است:

خداوند رحمان و رحیم را سپاس می گوییم که منت اسماء خویش و حمد خود را عنایت فرمود و هنر را شایسته ظهور اسماء در قالب ذوق و درک هنرمندان گردانید . عالم همه اسمی از اسماء خداوند است و بر همه اسماء نیز اسم لطف که نشان مهر اوست حاکم است . انسان تنها مخلوقی است که شایستگی جمع همه اسماء را یافته تا در وجود انسان کامل مظهریت “اسماء الحسنی” یابد. ما نیز بنا بر تقدیر اسم لطف حق توفیق یافته ایم که دهمین دوراز قابلیت ابداع اثر هنری هنرمندان را شاهد باشیم و سپاسگزار همه شرکت کنندگانی باشیم که بر محور اسماء الحسنی گرد آمده و زیبایی روح خود را بنمایش گذارده اند. آنچه در این مسیر قابل توجه هنرمندان می تواند قرار گیرد و توصیه شورای داوران است در کمال احترام در چهار محور مطروح می شود:
هماهنگی با اهداف و موازین نمایشگاه به عنوان مهمترین گام در توفیق و تداوم نمایشگاه سالانه پوستر اسماءالحسنی
شناخت هرچه بیشتر نسبت به معانی اسماء به منظور استفاده صحیح در تعیین نوع خط ، تصویر و رنگ
استفاده از منابع تصویری هنر قدیم به عنوان پشتوانه هویت تصویری و تعالی بصری
رعایت اصول هنری پوستر و بکارگیری صحیح روش ها و تکنیک های جدید