آمادگی وزارت ارشاد برای حمایت از آثاری با موضوع مقابله با خشونت

آمادگی وزارت ارشاد برای حمایت از آثاری با موضوع مقابله با خشونت

نمایشگاه بین‌المللی پوستر «جهان عاری از خشونت» شامگاه ۱۷ بهمن ماه با حضور دکتر محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور و دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای نیاوران تهران افتتاح شد.
علی جنتی در سخنانی در این برنامه مطرح کرد: امروز جهان از خشونت و افراط رنج می‌برد و این رفتارها مخصوصا در منطقه‌ی ما باعث شده است، صلح جهانی تهدید شود و ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد از این جهت قابل احترام و پراهمیت است.
وی تاکید کرد: جا دارد همه‌ی هنرمندان موضوع مقابله با خشونت را در قالب فیلم ، نقاشی؛ موسیقی و همه‌ی نمودهای هنر و جهان بشناسانند و ما آمادگی داریم از این مسیر حمایت کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: آثار حاضر در این نمایشگاه ظرفیت به نمایش گذاشتن در همه‌ جای دنیا را دارد و ما از طریق دفاتر فرهنگی‌مان و رایزن‌های فرهنگی در سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم. همچنین جا دارد چنین نمایشگاهی را در مقر دائمی سازمان ملل نیز برگزار کنیم و امیدواریم بتوانیم آثار برگزیده‌ی این نمایشگاه در مجامع اینچنینی در معرض دید عموم قرار بگیرد.